Yandex Metrica
Visual Studio ESLint Expected Java Script Hatası Çözümü - Yasin Sunmaz

Yasin Sunmaz

Kodladıkça değişen bir dünya

Visual Studio ESLint Expected Java Script Hatası Çözümü

21.04.2019 yasinsunmaz 69 0

Merhaba arkadaşlar bu yazımda sizlere Microsoft Visual Studio'da karşılaşabileceğiniz Error eqeqeq (ESLint) Expected '===' and instead saw '=='. hatasının çözümünü sizlere anlatacağım. Bu hata Java Script builder tarafından kodlardaki eşitlik durumlarını doğru yapılandırılmadığı için oluşmaktadır. Yani Java Script Builder sizden katı eşitlik dediğimiz durumu kodlarınızda uygulamanızı istemektedir. Bu durumu düzeltmek için iki yöntemimiz mevcut. İlki kodlara müdahale ikinci ise Visual Studio üzerindeki ayarlardan yapılmaktadır. Dilerseniz yazıya göz attıktan sonra Visual Studio ESLint Expected Java Script Hatası Çözümü adlı videoyu izleyerek daha detaylı bilgi edinebilir ve uygulamalı olarak görebilirsiniz.

Java Script dosyasındaki kodlardaki eşitlik durumlarında sadece == koyduğumuzda hata ve uyarı verir. Proje çalıştığında hata vermiş olsa da genelde bir sorun çıkarmaz. Ama bazı durumlarda da problem çıkarabilmektedir.

ESLint Java Script Hatası

1. Yöntem: Kodlara Müdahale Etme

Kodlarda == kullanımı yerine === koymanız durumunda hatanın kaybolduğunu görebilirsiniz. Bunu tüm eşitlik durumlarına uyguladığınızda Java Script hatalarınız ortadan kalkacaktır.

ESLint Java Script Hatası 1. Yöntem Çözümü

2. Yöntem: Java Script ESLint Özelliğini Kapatma

Bu yöntemimizde Visual Studio üzerindeki ayarlardan Java Script ESLint özelliğini kapatarak çözebiliyoruz. İlk olarak Visual Studio editörü üzerinden Tools > Options yolunu takip ederek ayarlara giriyoruz.

ESLint Java Script Hatası 2. Yöntem 1. AdımÖnümüze gelen ekrandan sol üstteki arama alanında "JavaScript" aratarak JavaScript/TypeScript alanını seçiyoruz. Bu alan altındaki Linting alanına giriyoruz. ESLint Settings özelliklerinin geldiğini bölümde Enable ESLint özelliğinin varsayılan olarak aktif olduğunu görebiliyoruz.

ESLint Java Script Hatası 2. Yöntem 2. Adım

Enable ESLint özelliğini pasif yapıp, OK diyerek ayarları kaydediyoruz.

ESLint Java Script Hatası 2. Yöntem 3. Adım

Ayarları kaydettiğinizde Java Script hatalarının ve uyarılarının gittiğini göreceksiniz.

ESLint Java Script Hatası 2. Yöntem Çözüm Sonucu

Bu iki farklı yöntem ile ESLint Expected Java Script hatalarını çözebiliyoruz. Java Script kodları yazımında katı eşitlik durumunu uygularsanız Enable ESLint özelliğini pasif etmenize gerek kalmayacaktır. Projenin çalışmasına etkilemediği sürece bu durumu istediğiniz şekilde çözerek projelerinize devam edebilirsiniz. 

Umarım sizler için yararlı bir makale olmuştur. İyi çalışmalar dilerim sağlıcakla kalın.

Visual Studio ESLint Expected Java Script Hatası Çözümü adlı videoyu izleyerek daha detaylı bilgi edinebilir ve uygulamalı olarak görebilirsiniz.

Visual Studio ESLint Expected Java Script Hatası Çözümü

  • Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız. Giriş yapmak için tıklayınız.

Diğer Yazılar

JQuery İle Data Attribute Değerini Değiştirme

08-04-2019 yasinsunmaz 94 0

Bu yazımda HTML 5'de sıkça kullanılan data attritube özelliğindeki data değerini değiştirmeyi anlatacağım. Data attritube özelliğini HTML'deki elemanl...

JQuery İle Data Attribute Değerini Alma

02-04-2019 yasinsunmaz 117 0

Bu yazımda HTML 5'de sıkça kullanılan data attritube özelliğinden bahsedeceğim. Data attritube özelliğini HTML'deki elemanlardan olan div, button, a h...