Yandex Metrica
Yeni Twitter Güncellemesi - Yasin Sunmaz

Yasin Sunmaz

Kodladıkça değişen bir dünya...

Yeni Twitter Güncellemesi

15.06.2017 yasinsunmaz 977 0

Twitter bu zamana kadar tasarımlar, işlevler ve yapı olarak birçok yenilik yaptı. Her zaman da yenileri gelmekte. Bu sefer de yine bazı yenilikler ile dikkat çekti. Bu yeni özellikler ve değişiklikler iOS, Android, TweetDeck ve Twitter Lite’a gelecek. Ancak şöyle bir durum var ki bu değişikleri hemen göremeyeceğiz. Bunun nedeni, Twitter’ın bu yeni görünümü kademeli bir şekilde çıkartmasıdır. Ama merak etmeyin yolda!

Yeni Twitter Güncellemesi

Bu sürümle birlikte neler değişiyor?

  • Profil, ek hesaplar, ayarlar ve gizlilik hepsi tek bir yerde olacak. Bu, Twitter’ın sayfanın altındaki sekmeler sayısını azaltarak ana ekrandan karmaşıklığı kaldırmasını sağlar. Geçen sene Android’de bu özellik çok sevildiği için bu sürümle beraber IOS’a da gelecek.
  • Yazılıma açık olan web sitelerindeki hesaplara kolayca erişebileceğiniz makalelere ve weblere olan bağlantılar artık Safari görüntüleyicisine dokunduğunuz zaman bağlantıları açacak. Herkes, daha gelişmiş bir tipografi, daha cesur manşetler ve yeni yuvarlak profil resimleri görecek ve bu da daha temiz bir görünüm elde etmenizi sağlayacaktır.
  • Twitter, yeni gelen kullanıcıları hedefleyen bir özellik de taşıyor. Çünkü Twitter daha sezgisel simgeler uyguladığını söylüyor. Twitter, bu değişikliğe bir örnek olarak yeni cevap simgesini işaret ediyor. Bazı kullanıcıların “geri” olarak anladığı simgenin artık Twitte’da bir konuşma balonukullacak. Umut, daha fazla insanın tweet’le etkileşime girerken kafası karışık olacak. Bu sayede insanların daha net bir şekilde etkileşimli olarak kullanabilmesi hedeflenmekte.
  • Tweetler anında cevapla, Retweet’le ve benzeri sayılarla güncelledi böylece sohbetleri ve etkileşimleri anlık olarka gerçekleştirebileceksiniz.
  • Ayrıca, artan renk kontrastı ve Safari Reader görünümünde her zaman desteklenen bağlantıları açma seçeneği gibi ek erişilebilirlik seçenekleri göreceksiniz.

Yeni Twitter Güncellemesi Konuşma Balonu

Sonuçta, bu Twitter’la birlikte gezinmeyi daha kolay hale getirecek küçük değişikliklerden oluşan bir koleksiyon gibi görünüyor. Bazılarınız bu güncellemeyi fark etmiş bile olabilir.

Kaynak: Twitter

  • Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız. Giriş yapmak için tıklayınız.

Diğer Yazılar

2019'da Öğrenmek İçin En İyi Programlama Dilleri Nelerdir

30.01.2019 yasinsunmaz 1945 0

2019 yılında yazılım geliştiriciler tarafından öğrenilmek istenilen programlama dilleri belli oldu. Geliştiriciler gelecek yıl boyunca açık kaynaklı olan Python...

İşte Xbox One X'te 4K'da Çalışan Oyunların Listesi

16.06.2017 yasinsunmaz 512 0

Microsoft, şimdiye kadar oluşturulan en güçlü konsolu Xbox One X‘i açıkladı. Açılışından bu yana PlayStation 4 Pro, Sony’nin konsolu...